Obróbka szkła ogólnobudowlanego

Od ponad dwadziestu lat udoskonalamy naszą obsługę oraz jakość wykonywanych przez nas usług doprowadzając do poziomu, który gwarantuje utrzymanie obsługi klienta oraz naszych wyrobów na najwyższym poziomie.
Druk cyfrowy na szkle

Nasza firma jako jedna z nielicznych oferuje druk w cyfrowej technologii na powierzchniach o maksymalnych wymiarach 1600 x 3000 mm.
Certyfikowane wyroby

Świat potrzebuje szkła - a my je dostarczamy. Firma posiada szereg certyfikatów potwierdzających zgodność naszych wyrobów z normami europejskimi.

Nasza Firma

Szkłoland Sp. z o.o. jest wiodącym w regionie dystrybutorem szkła budowlanego, dekoracyjnego oraz meblowego. Dla naszych Klientów stworzyliśmy szeroką ofertę - pełny asortyment szkła płaskiego i luster wszystkich światowych producentów. Wykwalifikowana kadra specjalistów służy fachowym doradztwem, a sprawna logistyka gwarantuje realizację dostaw w terminie. Długoletnie doświadczenie i profesjonalizm pozwala nam stwierdzić, że jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie. Przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych.

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Oferta.

Dwadzieścia dwa lata prężnego rozwoju, pozwoliły nam na bycie praktycznie samowystarczalnym w temacie przetwórstwa szkła.

Motto naszej firmy jest proste. Świat potrzebuje szkła - a my je dostarczymy!

Trochę historii

 • 1992
  Założenie firmy

  Nasza firma rozpoczęła działalność w 1992 r. Pierwsze 200m2 powierzchni w miejscowaości Dywity koło Olsztyna. Całość stanowiły cztery osoby, które zapoczątkowały sprzedaż hurtową.

 • 1996
  Rozwój

  Siedziba w Dywitach stała się niewystarczająca dla rozrastającej się działalności - trzeba było szukać nowego lokalu. Przenieśliśmy się wtedy do lokalu przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. 1200m2 pozwoliło na uruchomienie pierwszych maszyn do obróbki szkła. Zatrudnienie w firmie wzrosło już do dwunastu osób.

 • 1999
  Budowa hali

  Szybko okazało się, że 1200m2 to mało. Wiosną 1999r. kupiliśmy 2 hektary gruntu pod Olsztynem, na którym rozpoczęliśmy budowę własnej hali magazynowo-produkcyjnej. Konstrukcja z suwnicą przyjeżdża z Bydgoszczy koleją. W dosyć dobrym tempie wybudowaliśmy nasze pierwsze lokum - 1600m2

 • 2000
  Nowe lokum

  Zakończenie inwestycji nastąpiło pod koniec 2000 roku, a wraz z rozpoczęciem XXI w. przenieśliśmy się do własnej bazy w Gutkowie. Liczba zatrudnionych to już czterdzieści pracowników.

 • 2002
  Powstanie spółki

  Rynek przetwórstwa szkła rośnie. Zainwestowaliśmy w pierwsze centrum numeryczne i już planujemy zakupy kolejnych maszyn. Powstaje firma Szkłoland Sp. z o.o, która przejęła produkcję formatek szklanych i luster od Firmy Handlowo-Usługowej Szkłoland.

 • 2004
  Znów mało miejsca

  Po raz kolejny robi się ciasno i brakuje nam miejsca na kolejne maszyny. W 2004r. dobudowaliśmy kolejne 400m2.

 • 2007
  Rozwój

  Zatrudnienie w firmie i zapotrzebowanie na usługi rośnie. Produkcja idzie na trzy zmiany. Dokonaliśmy zakupu kolejne centra numeryczne oraz nowoczesne obrabiarki do szlifowania krawędzi.

 • 2008
  Niepewna przyszłość

  Krach na rynku szkła. Upada nasz największy odbiorca szkła - jeden z europejskich gigantów przestaje istnieć.

 • 2009
  Nowi klienci

  Szybka reakcja Zarządu pozwoliła na odbudowanie rynku zbytu. Dzięki nowym odbiorcom szkła ludzie i maszyny znów mają co robić.

 • 2013
  Rośniemy w siłę

  Dzięki ciężkiej pracy wszystkich pracowników powoli osiągamy sukces, który gwarantuje nam stabilną produkcję na przestrzeni całego roku. Podejmujemy decyzję o nowych inwestycjach wspieranych środkami unijnymi.

 • 2014
  Druk cyfrowy i nowe biura

  Na początku 2014 r. poczyniliśmy dużą inwestycje. Zakup drukarki do szkła pozwala na rozszerzenie rynków zbytu. Ta technologia na dzień dzisiejszy jest najlepszą techniką wykonywania nadruków na szkle. Inwestycje na poziomie 8 mln złotych w nowoczensy park maszynowy stabilizuje naszą pozycję rynkowoą. Wybudowany nowy budynek socjalno-biurowy. Komfort pracy wzrasta dla wszystkich pracowników.

 • 2015
  Plany, plany...

  Są, ale schowane w szufladzie tajemnic Pana Prezesa.


Marka szkła dekoracyjnego
Do GóryKontakt Wszelkie prawa zastrzeżone.