Nasza Firma

Szkłoland Sp. z o.o. jest wiodącym w regionie warmińsko-mazurskim przetwórcą szkła budowlanego, dekoracyjnego oraz meblowego. Dla naszych Klientów stworzyliśmy szeroką ofertę - pełny asortyment szkła płaskiego i luster wszystkich światowych producentów.

Wykwalifikowana kadra specjalistów służy fachowym doradztwem, a sprawna logistyka gwarantuje realizację dostaw w terminie. Długoletnie doświadczenie i profesjonalizm pozwala nam stwierdzić, że jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie. Przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych.Motto naszej firmy jest proste. Świat potrzebuje szkła - a my je dostarczamy!

Historia firmy

Od ponad dwudziestu pięciu lat udoskonalamy naszą obsługę oraz jakość wykonywanych przez nas usług.
 • 1992Założenie firmy

  Nasza firma rozpoczęła działalność w 1992 r. Pierwsze 200 m2 powierzchni w miejscowości Dywity koło Olsztyna. Całość stanowiły cztery osoby, które zapoczątkowały sprzedaż hurtową.
 • 1996Rozwój

  Siedziba w Dywitach stała się niewystarczająca dla rozrastającej się działalności - trzeba było szukać nowego lokalu. Przenieśliśmy się wtedy do lokalu przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. 1200m2 pozwoliło na uruchomienie pierwszych maszyn do obróbki szkła. Zatrudnienie w firmie wzrosło już do dwunastu osób.
 • 1999Budowa hali

  Szybko okazało się, że 1200m2 to mało. Wiosną 1999 r. kupiliśmy 2 hektary gruntu pod Olsztynem, na którym rozpoczęliśmy budowę własnej hali magazynowo-produkcyjnej. Konstrukcja z suwnicą przyjechała z Bydgoszczy koleją. W dosyć dobrym tempie wybudowaliśmy nasze pierwsze lokum - 1600m2
 • 2000Nowe lokum

  Zakończenie inwestycji nastąpiło pod koniec 2000 roku, a wraz z rozpoczęciem XXI w. przenieśliśmy się do własnej bazy w Gutkowie. Liczba zatrudnionych wzrosła do czterdziestu pracowników.
 • 2002Powstanie spółki

  Wraz ze wzrostem rynku przetwórstwa szkła, zainwestowaliśmy w pierwsze centrum numeryczne i zaplanowaliśmy zakupy kolejnych maszyn. Powstaje firma Szkłoland Sp. z o.o, która przejęła produkcję formatek szklanych i luster od Firmy Handlowo-Usługowej Szkłoland.
 • 2004Znów mało miejsca

  Po raz kolejny, z powodu braku miejsca na nowe maszyny, dobudowaliśmy 400m2 hali produkcynej.
 • 2007Rozwój

  Zatrudnienie w firmie i zapotrzebowanie na usługi rosło. Produkcja ruszyła na trzy zmiany. Dokonaliśmy zakupu kolejnego centrum numeryczne oraz nowoczesne obrabiarki do szlifowania krawędzi.
 • 2008Niepewna przyszłość

  Krach na rynku szkła. Upada nasz największy odbiorca szkła - jeden z europejskich gigantów przestaje istnieć.
 • 2009Nowi klienci

  Szybka reakcja Zarządu pozwoliła na odbudowanie rynku zbytu. Dzięki nowym odbiorcom szkła ludzie i maszyny znów mają co robić.
 • 2013Rośniemy w siłę

  Dzięki ciężkiej pracy wszystkich pracowników powoli osiągnęliśmy sukces, który gwarantuje nam stabilną produkcję na przestrzeni całego roku. Podjęliśmy decyzję o nowych inwestycjach wspieranych środkami unijnymi.
 • 2014Druk cyfrowy i nowe biura

  Na początku 2014 r. poczyniliśmy dużą inwestycje. Zakup drukarki do szkła pozwali na rozszerzenie rynków zbytu. Inwestycje na poziomie 8 mln złotych w nowoczesny park maszynowy stabilizuje naszą pozycję rynkową. Został wybudowany nowy budynek socjalno-biurowy. Komfort pracowników wzrósł.
 • 2015Laminujemy i gniemy

  W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów dokonaliśmy zakupu pieca do laminowania szkła oraz drugiej hartowni - tym razem z funkcją gięcia.
 • 2017Rozbudowy ciąg dalszy

  W związku ze wzrostem produkcji i ciągłym rozwijaniem parku maszynowego, zaczyna brakować nam miejsca w halach produkcyjnych. Wybudowaliśmy kolejnych 400 m2, które zostały specjalnie zaprojektowane w celu stworzenia jeszcze bardziej wydajnych gniazd produkcyjnych dla maszyn CNC.
 • 2018Plany, plany....

  Są, ale schowane głęboko w szufladzie Prezesa.
f